Reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad nuo 2013 m. rugpjūčio 8 d. įsigaliojo nauji ,,Veterinarijos reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams", kurie buvo paruošti siekiant įgyvendinti Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatas.

Skaityti daugiau


Kačių šėrimas

Kačių organizmas negali pasigaminti kai kurių maisto medžiagų kaip taurinas ar argininas, tad šios medžiagos turi būti gaunamos su maistu. Vitaminų ir mineralų trūkumas gali sukelti akivaizdžiai matomas sveikatos problemas. 

Skaityti daugiau


Abisinijos katė - ar dėl jos egiptiečiai skutosi antakius?

Senovės Egipte šeimos nariai nusiskusdavo antakius mirus katei: taip jie išreikšdavo savo gedulą. Nilo upės slėnio gyventojai dievino ir saugojo kates, nenuspėjamos ir įnoringos deivės Bastės favorites. Tyčia nužudyti katę reiškė staigią mirtį nuo minios įtūžio: be teismo ir aiškinimosi.

Skaityti daugiau


Kai į namus atkeliauja kačiukas

Naujo gyvūno įsigijimas ir jo patekimas į namus dažnam sukelia jaudulį. Nors kartais augintinis įsigyjamas spontaniškai, geriausia jo atvykimui pasiruošti iš anksto - sukaupus "kraitelį" iki jo atvykimo, nereikės panikuoti ir lakstyti ieškant dubenėlio ar tinkamo ėdalo.

Skaityti daugiau


Kuo grynaveislė katė skiriasi nuo mišrūnės?

Kuo skiriasi iš veislyno pirktas veislinis gyvūnas su klubo išduotais kilmės dokumentais nuo mišrūno arba "kilmingo, bet be dokumentų", kurių pasiūla galima įsitikinti apsilankius bet kuriame skelbimų portale?

Skaityti daugiau


Kodėl grynaveislis kačiukas tiek kainuoja?

Dažnai veisėjui užduodami klausimai: "Kodėl kačiukas kainuoja tiek daug? Kodėl būtent tiek?" Be abejonės, kiekvienas, įsigyjantis gerą veislinį gyvūną, žiūri į pinigus, sumokamus už gyvūną, kaip į jo kainą, ne kaip į vertę. O ieškant meilaus, gražaus būsimo pilnateisio šeimos nario nereikėtų žiūrėti į gyvūno įsigijimą kaip į verslo sandorį, nes gyvūnas ne "kainuoja", bet "turi vertę"!

Skaityti daugiau


Kačių vakcinacija - nuo ko ir kada?

Infekcinės ligos plinta oru, perduodamos kontakto būdu, su išskyromis, kergimo metu, taip pat ligų sukėlėjus galima pernešti su drabužiais, batais ar įvairiais apyvokos daiktais: indais, paklotais, vandeniu ar maistu. Sveikas kates nuo ligų galima apsaugoti sudarant dirbtinį imunitetą - organizmą specialiai užkrečiant nusilpnintu ligos sukėlėju. Ligos sukėlėjų preparatai ir yra vadinami vakcinomis. Vakcinos būna monovalentinės (nuo vienos ligos) ir polivalentinės (nuo kelių ligų).

Skaityti daugiau


Gyvūnai ir gydo, ir ramina

Šiuolaikiniai tyrimai užsienyje parodė, kad kačių ir šunų savininkai gyvena vidutiniškai 3-5 metais ilgiau nei žmonės, pripažįstantys tik žmonių draugiją.

Jodinėjimas padeda sutrikusios psichikos žmonėms, banguotosios papūgėlės palengvina širdies skausmus, katės padeda mažinti arterinį spaudimą, ramina nervus, praskaidrina vienatvę.

Skaityti daugiau


Ką reikia žinoti apie kačių AIDS?

Pasaulį šiandien krečia dviejų rūšių imunodeficito virusų sukeliamos AIDS pandemijos - žmonių ir kačių. Kačių imunodeficito virusas (KIV arba anglų k. FIV - Feline immunodeficiency virus) - tai visame pasaulyte sutinkama virusinė liga, pažeidžianti katės imuninę sistemą.

Skaityti daugiau


Kiek vandens turi išgerti gyvūnas?

Vanduo sudaro:

Ką tik gimusiame šuniuke: iki 84%

Suagusiame šunyje: 60%

Senyvame amžiuje: 50-60%

Katėje: 60-70%

Skaityti daugiau


Plinkanti katė

Psichogeninė alopecija (nuplikimas), arba "persistengimas prižiūrint kailiuką" - kompulsinis elgesys, dėl kurio kartais kenčia naminės katės.

Skaityti daugiau


Kačių akmenligės sindromas

Kačių akmenligės sindromas (kai kur dar vadinamas apatinių šlapimo takų sindromu) - tai susirgimas, kuomet kačių šlapimo pūslėje ir šlapimtakiuose pradeda formuotis į smėlį panašūs dariniai, kurie palaipsniui didėja, ant jų dedasi vis nauji sluoksniai ir susidaro akmenys - urolitai, kurie gali užkimšti šlapimo takus ir pridaryti gana daug bėdų.

Skaityti daugiau


Katės - vegetarės? Fauna ir flora namuose - kas nuodinga katei?

Įėjus į kai kuriuos namus galima be vargo atspėti, kad šeimininkai mėgsta ir laiko kates. Manot, tai išduoda plaukų sluoksnis, dengiantis visus baldus ir grindis ar specifinis kvapas? Ne, ne visada. Kartais tai galima atspėti iš to, kad kambariuose nesimato gėlių arba jos būna tik plastikinės.

Skaityti daugiau


Ar sterilizacija priverčia katę tapti stora? Kastruotų kačių šėrimas.

Po operacijos gyvūnų kraujyje kyla šiokia tokia hormonų sumaištis - dėl to kartais gyvulio apetitas išauga. Jei kastruotą katiną ar katę šerti tiek, kiek jis nori ir prašo, kyla pavojus "išsitampyti" skrandžiui - reiškia, ilgainiui suėdamo maisto kiekis tik didės.

Skaityti daugiau


Katės ir "reikaliukų" atlikimas ne vietoje.

Ant baldų katės gali pradėti sysioti dėl kelių priežasčių:

1. Dažniausiai - dėl harmonų.

2. Psichologiniai dalykai.

3. Katė nėra baudžiama jai padarius ant lovos.

Skaityti daugiau