LT | EN

Susisiekite su mumis

Kaunas
Kačių veislynas: WONDERLIFE*LT
El. p.: info@abisinai.lt
Tel.: + 3706 52 56336

Verta žinoti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad nuo 2013 m. rugpjūčio 8 d. įsigaliojo nauji ,,Veterinarijos reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams”, kurie buvo paruošti siekiant įgyvendinti Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatas.Senovės Egipte šeimos nariai nusiskusdavo antakius mirus katei: taip jie išreikšdavo savo gedulą. Nilo upės slėnio gyventojai dievino ir saugojo kates, nenuspėjamos ir įnoringos deivės Bastės favorites. Tyčia nužudyti katę reiškė staigią mirtį nuo minios įtūžio: be teismo ir aiškinimosi.Naujo gyvūno įsigijimas ir jo patekimas į namus dažnam sukelia jaudulį. Nors kartais augintinis įsigyjamas spontaniškai, geriausia jo atvykimui pasiruošti iš anksto – sukaupus „kraitelį“ iki jo atvykimo, nereikės panikuoti ir lakstyti ieškant dubenėlio ar tinkamo ėdalo.Kuo skiriasi iš veislyno pirktas veislinis gyvūnas su klubo išduotais kilmės dokumentais nuo mišrūno arba "kilmingo, bet be dokumentų", kurių pasiūla galima įsitikinti apsilankius bet kuriame skelbimų portale?Dažnai veisėjui užduodami klausimai: "Kodėl kačiukas kainuoja tiek daug? Kodėl būtent tiek?" Be abejonės, kiekvienas, įsigyjantis gerą veislinį gyvūną, žiūri į pinigus, sumokamus už gyvūną, kaip į jo kainą, ne kaip į vertę. O ieškant meilaus, gražaus būsimo pilnateisio šeimos nario nereikėtų žiūrėti į gyvūno įsigijimą kaip į verslo sandorį, nes gyvūnas ne "kainuoja", bet "turi vertę"!Infekcinės ligos plinta oru, perduodamos kontakto būdu, su išskyromis, kergimo metu, taip pat ligų sukėlėjus galima pernešti su drabužiais, batais ar įvairiais apyvokos daiktais: indais, paklotais, vandeniu ar maistu. Sveikas kates nuo ligų galima apsaugoti sudarant dirbtinį imunitetą – organizmą specialiai užkrečiant nusilpnintu ligos sukėlėju. Ligos sukėlėjų preparatai ir yra vadinami vakcinomis. Vakcinos būna monovalentinės (nuo vienos ligos) ir polivalentinės (nuo kelių ligų).Šiuolaikiniai tyrimai užsienyje parodė, kad kačių ir šunų savininkai gyvena vidutiniškai 3-5 metais ilgiau nei žmonės, pripažįstantys tik žmonių draugiją.

Jodinėjimas padeda sutrikusios psichikos žmonėms, banguotosios papūgėlės palengvina širdies skausmus, katės padeda mažinti arterinį spaudimą, ramina nervus, praskaidrina vienatvę.Pasaulį šiandien krečia dviejų rūšių imunodeficito virusų sukeliamos AIDS pandemijos – žmonių ir kačių. Kačių imunodeficito virusas (KIV arba anglų k. FIV - Feline immunodeficiency virus) – tai visame pasaulyte sutinkama virusinė liga, pažeidžianti katės imuninę sistemą.Vanduo sudaro:

Ką tik gimusiame šuniuke: iki 84%

Suagusiame šunyje: 60%

Senyvame amžiuje: 50-60%

Katėje: 60-70%Psichogeninė alopecija (nuplikimas), arba „persistengimas prižiūrint kailiuką“ – kompulsinis elgesys, dėl kurio kartais kenčia naminės katės.Kačių akmenligės sindromas (kai kur dar vadinamas apatinių šlapimo takų sindromu) – tai susirgimas, kuomet kačių šlapimo pūslėje ir šlapimtakiuose pradeda formuotis į smėlį panašūs dariniai, kurie palaipsniui didėja, ant jų dedasi vis nauji sluoksniai ir susidaro akmenys – urolitai, kurie gali užkimšti šlapimo takus ir pridaryti gana daug bėdų.Įėjus į kai kuriuos namus galima be vargo atspėti, kad šeimininkai mėgsta ir laiko kates. Manot, tai išduoda plaukų sluoksnis, dengiantis visus baldus ir grindis ar specifinis kvapas? Ne, ne visada. Kartais tai galima atspėti iš to, kad kambariuose nesimato gėlių arba jos būna tik plastikinės.Po operacijos gyvūnų kraujyje kyla šiokia tokia hormonų sumaištis – dėl to kartais gyvulio apetitas išauga. Jei kastruotą katiną ar katę šerti tiek, kiek jis nori ir prašo, kyla pavojus „išsitampyti“ skrandžiui – reiškia, ilgainiui suėdamo maisto kiekis tik didės.Ant baldų katės gali pradėti sysioti dėl kelių priežasčių:

1. Dažniausiai -  dėl harmonų.

2. Psichologiniai dalykai.

3. Katė nėra baudžiama jai padarius ant lovos.